E-mail: NPetrova@seznam.cz

Návrat do puberty

Před pár dny jsem se trochu zasnila a zavzpomínala na svou začínající pubertu. Tehdy jsme s kamarádkami četly úžasné knihy od spisovatelky Louise Rennisonové. Tato spisovatelka napsala několik knih pro mládež a dokáže psát s takovým humorem a nadsázkou, že i teď padám z příběhů na kolena. :-)

První knihu „On je fakt boží“ jsme četly někdy ve 12 letech a ačkoliv právě já nejsem žádný velký čtenář, přečetla jsem ji jedním dechem. Vím, že jsem se u ní neskutečně nasmála. Byla psána formou deníku, takže drzá holka Georgie psala všechno „na plnou hubu“ a možná i v tom bylo to kouzlo… Říkala jsem si, zda by mě i teď ten „pubertální humor“ dokázal rozesmát, a tak jsem se vydala do knihkupectví.

Hmm… kniha nejde sehnat ani objednat… Mohla bych si ji zase půjčit od kamarádky, ale chtěla jsem ji prostě mít. Nakonec jsem sehnala pokračování těchto úžasných zápisků Georgie Nicolsonové s názvem         „…A pak se mi to vymklo z rukou“. Je zvláštní (zrovna u člověka jako já, který si nic nepamatuje), jak jsem hned dokázala navázat na první díly… jako bych se vrátila o 15 let zpět. Bylo to super! Super pocit! A zase mě dokázala rozesmát – i teď, když jsem starší, i když už mám jiné starosti a zájmy… K mému překvapení také bylo, že spisovatelka je narozena r. 1951 – stále plná humoru, pozitivně naladěná, šťastná a spokojená sama se sebou. To přeji i já vám, milé čtenářky! ;-)

e-Booky

Kontaktní údaje:

Nikola Hanuš Petrová
NPetrova@seznam.cz
+420 776 252 360

V Podskalí 518
Přezletice, 250 73
IČ: 03380572

TVOŘENÍ a nápady - logo